כנס בטיחות חצי שנתי – חורף 2018-19

תקציר אודות "כנס בטיחות חצי שנתי – חורף 2018-19 "
היום, 08.10.18 יום שני, התקיים בחדר הדרכות, מרכז תמר כנס הבטיחות החצי שנתי – לקראת חורף 2018-2019. מדובר בכנס בטיחות חשוב שחברת מטיילי להב עורכת מידי חצי שנה לכלל הנהגים. בכנס השתתפו כ – 70 נהגים.  

במהלך הכנס העביר פקד ערן כהן, קצין ביחידה ימת"א נגב, הרצאה מרתקת, מעניינית ומיוחדת. במהלך ההרצאה התקיים שיח ער בין הנהגים לאדון ערן כהן, עלו שאלות ונושאים רבים הקשורים לנהיגה בטוחה, בטיחות בדרכים בדיקת תקינות הרכבים בלמים צמיגים מערכת היגוי תאורה פליטה וכו' מעברי חצייה ופניות ימינות בצמתים ונושאים רבים נוספים. ההרצאה עסקה בכל הקשור גם לנהיגת קיץ, לאחריות הנהגים ולחשיבות הזהירות הכללית. בנוסף הציג פקד ערן כהן אירועים שונים ועוד. בנוסף העביר הרצאה בנושא זהירות בדרכים של הולכי רגל, הסעת תלמידים בחברה הבדואית ותאונות חצר בחברה הבדואית.
כפי שעלה במהלך הכנס, משטרת ישראל עושה הכל כדי למנוע תאונות דרכים. האכיפה היא כלי ולא מטרה ויש מאמץ ניכר להרחיב את מעגל ההסברה ולהגיע לכמה שיותר נהגים ונוהגים. פקד ערן כהן,  ציין לחיוב את פעילות חברת "מטיילי להב" על קיום כנסי הסברה חשובים שכאלה.  
בתחילת הכנס, הציג מר עאזי אלעטאונה, קצין הבטיחות של חברת מטיילי להב, את חשיבות האחריות האישית של כל אחד, ואת היכולת להאמין ולשנות. עאזי שם דגש על כל נושא תאונות דרכים עם הולכי רגל ומתן זכות קדימה להולכי רגל על חשיבות בדיקת הרכב לפני הנסיעה ופניות בצמתים. סוכם כי יש לקדם שיתוף פעולה תמידי בין החברה והמשטרה. מר עאזי אלעטאונה, ציין כי מדובר בכנס חצי שנתי בעל חשיבות רבה שהחברה מקפידה לקיים אחת לשישה חודשים, בעיקר במעברים בין העונות. סוכם כי משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יקחו חלק בהדרכות בעתיד.  
החברה שמה לה למטרה לקיים כנסי הסברה ולהוביל מהלכים מקדמי בטיחות, תודעת שרות גבוהה ואחריות. כחברה שמסיעה נוסעים רבים במהלך כל השנה, כחברה שמסיעה ילדים במסגרות בתי הספר, לטיולים ועוד, החברה מחוייבת לשמירה על סטנדרטים גבוהים ובעיקר על רמת בטיחות ללא פשרות. החברה מתכוונת להמשיך ולשתף פעולה עם כלל הגורמים בוודאי עם המשטרה והרשות הלאומית ובטיחות בדרכים במטרה להמשיך ולהיות חברה מובילה בכל תחום.